טיפול אורתודונטי בפלטות שקופות Invisalign

יישור שיניים שקוף בשיטת Invisalign היא שיטה חדשנית ליישור שיניים באמצעות פלטות פלסטיק שקופות שנקראות קשתיות (אליינרים באנגלית) כמעט בלתי נראות.
השיטה מאפשרת לילדים,לבני נוער ולמבוגרים הנרתעים ממראה הגשר המתכתי המודבק ליהנות משיניים ישרות, מסגר תקין
ומחיוך שמסב הנאה למטופל ולסובבים אותו.

✓ אסתטיקה מיטבית במהלך הטיפול.
✓ יישור שיניים מותאם אישית מבטיח יעילות וניצול מיטבי של משך הטיפול.
✓ טכנולוגיה ייחודית הכוללת הדמיה תלת ממדית מדויקת.
✓ הסרה של הקשתיות מאפשרת ניקוי השיניים מעולה לשמירה על משנן וחניכיים בריאות.
✓ הקשתיות נוחות מאד להרכבה והסרה – המגע חלק ונעים.
✓ יעילות בהזזת השיניים ליעדם המדוייק בכל שלבי הטיפול וקיצור משך הטיפול ברב המקרים.

חשוב לציין שתכנון הטיפול ושלביו הוא המרכיב המרכזי להצלחת הטיפול בשיטה. ללא רופא מומחה ומיומן, חברת Invisalign מייצרת את הקשתיות לפי ברירת מחדל אוטומטית. ד"ר אלישע רייכנברג הוא מומחה ליישור שיניים עם נסיון רב, והוא אשר מתכנן למטופליו בתוכנה של Invisalign תוכנית טיפול מפורטת הכוללת את העיצוב הסופי של השיניים והסגר תוך פרוט של עיתוי ,דרך ושלבי ההזזה של כל ושן.

בסיום התהליך התכנוני מתקבלת סדרה של מודלים וירטואלים של שלבי הזזת השיניים. החברה תייצר סדרת קשתיות פלסטיק מותאמות בדיוק לפה המטופל והן מזיזות בהדרגה את השיניים. כל קשתית מורכבת בפה למשך 22 שעות ביממה למשך 5-14 ימים ומבצעת תנועה קטנה המקדמת את הטיפול עד לקשתית הבאה אחריה. הקשתית הבאה תוכננה להתאים לפה אחרי תנועת ההזזה שבוצעה ע"י הקשתית הקודמת באופן מדויק ומזיזה את השיניים מהנקודה שבה סיימה הקשתית הקודמת. רצף התזוזות של כל הקשתיות יחד מגלם בתוכו את הזזת השיניים מעמדתן לפני הטיפול לעבר התוצאה הרצוייה. הקשתיות יוציאו לפעל את תכנית הזזת השיניים במסלול שתוכנן עפ"י הנחייתו ומומחיותו של הרופא. לאורך כל הטיפול אנחנו נבדוק ונבקר את התקדמות הטיפול.

הן בלתי נראות ממרחק של כ-25 ס”מ ומעלה. רק כאשר מסתכלים במראה ממרחק קטן יותר ניתן להבחין בשולי הקשתית.

משך הטיפול משתנה בהתאם לליקוי הסגר, למורכבות ולדרגת הקושי של הטיפול ונע בין מספר חודשים ועד לשנה וחצי – שנתיים למקרה ממוצע. יישור השיניים מבוצע בשיטה של אורתודונטיה מותאמת אישית המאפשר להזיז כל שן או קבוצת שיניים בנפרד.

אין מגבלות. בשונה מגשר בשיניים, קשתיות האינויזליין נשלפות מהפה, ולכן אין צורך להגביל אכילת מאכלים או חטיפים האהובים עליכם. חשוב להימנע בזמן הרכבת הקשתית מלעיסת מסטיק הנצמד לקשתיות, ממאכלים מכתימים ומשתיית משקאות חמים מחשש לעיוות. הקשתית ניתנת להסרה בקלות לפני כל ארוחה, ומאפשרת ניקוי יעיל שלה וצחצוח שיניים לאחר הארוחה בכדי לשמור על ריח פה רענן והיגיינת פה טובה. ניתן להנות מפעילות ספורטיבית עם הקשתיות.

בניגוד לשיטת הטיפול בגשר בה יכולים להיווצר קצוות חדים, הקשתיות השקופות חלקות ונעימות למגע. בשונה מגשר בשיניים בו מופעלים כוחות על כל השיניים שיכולים לגרום לכאב, הקשתיות מפעילות על כל שן או קבוצת שיניים מסוימת בדיוק את הכוח הרצוי בשלב המתאים של הטיפול. הקשתית הראשונה יכולה לכל היותר לגרום ללחץ, חוסר נוחות, להצטברות רוק ולקשיים בדיבור למשך מספר ימים – תופעות שייעלמו עם ההסתגלות.

השוואה לשיטות טיפול אחרות

בשיטת הטיפול בגשר מופעלים ברב המקרים כוחות על כל השיניים. באורתודונטיה מותאמת אישית בשיטת Invisalign קיים יתרון של טיפול יותר ממוקד, המאפשר טיפול ביעילות רבה, ולעיתים אף בחיסכון בזמן טיפול. חשוב להדגיש שאורתודנט מנוסה יכול לבצע יישור שיניים טוב במגוון רחב של מכשירים, אולם חווית הטיפול, משך הטיפול, הנוחות שלו מושפעים מסוג הטכנולוגיה.

ניתן להתרשם ממספר מקרים:

מטופל בן 40 שבעברו שתי טיפולים קודמים שכשלו שכללו עקירת 4 שיניים. ברקע מחלת חניכיים מתקדמת- טופל בשילוב ליווי של מומחה לחניכיים.
מטופלת כבת 32 פנתה לטיפול בתלונה על מראה החיוך ומנשך קידמי פתוח.
מטופל בן 45, שפנה לטיפול עקב צפיפות שיניים קידמיות בלסת תחתונה וסגר הפוך בניבים בצד שמאל.
מטופל בן 26 שפנה לטיפול בתלונה על ניב עליון שבולט.וכלוא מחוץ לקשת בעבר הוצע לו טיפול ב "גשר" שלא בא בחשבון מבחינתו. טופל באמצעות אליינרים כולל עקירה של שן אחת.
מטופלת בת 50 פנתה לטיפול בתלונה רבת שנים על משנן מרוח ודחיקת לשון. טופלה באמצעות אליינרים שקופים. נמצאת במעקב מספר שנים- תוצאת הטיפול יציבה.
מטופלת כבת 35 פנתה לטיפול בהמלצת מומחית לחניכיים עקב נסיגת חניכיים בחותכת תחתונה. מטרת הטיפול היתה פיזור הצפיפות התחתונה ושיפור עמדת השיניים בעצם התומכת את החניכיים כמו גם שיפור האסטטיקה.
חיילת בת 19 פנתה לטיפול בתלונה על מרווחים בין השיניים עקב דחיקת לשון. טופלה באמצעות אליינרים שקופים.
נער בן 14 פנה לטיפול עקב עמדת שיניים לקויות. טופל באמצעות אליינרים שקופים.
מטופל בן 37 פנה לטיפול בתלונה על מראה השיניים. צורת השיניים שלו משולשת וישנו חוסר חניכיים בין השיניים. התמונות מדגימות את הצורך בשינוי צורת השיניים (בשני שלבים) למלבני יותר פעולה המכונה סטריפינג (" שיוף") לצורך פיזור הצפיפות והסתרת החוסר (המשולשים השחורים) בין השיניים. טופל באמצעות אליינרים שקופים.
מטופל בן 37 פנה לטיפול בתלונה על מראה השיניים. צורת השיניים שלו משולשת וישנו חוסר חניכיים בין השיניים. התמונות מדגימות את הצורך בשינוי צורת השיניים (בשני שלבים) למלבני יותר פעולה המכונה סטריפינג (" שיוף") לצורך פיזור הצפיפות והסתרת החוסר (המשולשים השחורים) בין השיניים. טופל באמצעות אליינרים שקופים.

מתעניינים בשיטה?
הזמינו עוד היום תור לייעוץ בטלפון 052-2167038
או באמצעות הטופס שלמטה